बर्दिया  : बर्दिया जिल्लामा पनि लकडाउनको घोषणा भएकाे छ ।छिमेकी जिल्ला बाँकेमा काेराेना संक्रमण दर बढ्दै गएपछि सोमबारदेखि लागू हुने गरी ‘लकडाउन’ घोषणा गरिएको हाे ।

कोरोना संक्रमणको दर बढ्दै गएपछि अत्यावश्यक कामबाहेक घरबाहिर निस्किन नपाउने आदेशसहित जिल्लाका अधिकांश स्थानमा ‘लकडाउन’को सूचना जारी गरिएको छ ।

स्वास्थ्य, खाद्यवस्तु, खानेपानी, दूध, विद्युत, दमकल, सूचना तथा सञ्चार, भन्सार, क्वारेन्टाइन, फोहोरमैला व्यवस्थापन, एम्बुलेन्स, तरकारीबाहेकका व्यवसाय पनि बन्द गर्न प्रमुख जिल्ला अधिकारीबाट जारी आदेशमा भनिएको छ । जिल्लामा अनुमति प्राप्त स्वास्थ्यकर्मी तथा सुरक्षा निकायबाहेकको सवारीसाधन सञ्चालनमा पनि रोक लगाइएको छ ।

लकडाउनकाे आदेश गुलरिया नगरपालिका–५ र ६, बाँसगढी नगरपालिकाको बजार क्षेत्र, बारबर्दिया नगरपालिकाको जयनगर र कतर्निया बजार क्षेत्र, मधुवन नगरपालिकाको लालीबजार र ओराली बजार क्षेत्रमा लागू हुने बर्दियाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी सन्तबहादुर सुनारले जानकारी दिए ।

प्रजिअ सुनारका अनुसार ठागुरबाबा नगरपालिकाको बगनाहा, भूरीगाउँ र ठाकुरद्वारा बजार क्षेत्र, राजापुर नगरपालिकाको राजापुर र मानपुर टपरा बजार क्षेत्र, बढैयाताल गाउँपालिकाको भोलागौडी, मैनापोखर र शीतला बजार क्षेत्र र गेरुवा नगरपालिकाको शान्ति बजार र पशुपतिनगर बजार क्षेत्र पनि ‘लकडाउन’को निर्णय लागू हुने क्षेत्रमा पर्दछन्।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *