काठमाडौं । शिक्षा विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयले सकेसम्म दुई सिफ्टमा विद्यालय सञ्चालन गर्न सरोकारवालालाई आग्रह गरेको छ ।

मन्त्रालयले शुक्रबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै स्वास्थ्य मापदण्डका सबै उपाय अङ्गीकार गरी सिफ्टमा विद्यालय चलाउन आग्रह गरेको हो ।

मन्त्रालयले स्यानिटाइजर, मास्क र साबुन पानीको प्रयोग अनिवार्य गर्न र धेरै विद्यार्थी भएको विद्यालयले विद्यार्थी बाँडेर सिफ्टमा विद्यालय चलाउन आग्रह गरेको छ । तत्कालै विद्यालय बन्द गर्न नहुने निष्कर्ष निकाल्दै सतर्कता अपनाउन अपिल गरिएको हो ।

विद्यालय बन्द गर्ने अधिकार समेत मन्त्रालयले स्थानीय तहलाई दिएको छ । संक्रमण फैलिएको वा संक्रमणको जोखिम उच्च भएको भनी पहिचान गरेका जिल्ला, शहर र स्थान विशेषको हकमा जिल्ला कोभिड १९ संकट व्यवस्थापन केन्द्र (डिसिसिएमसी) को समन्वयमा सम्बन्धित स्थानीय तहको निर्णय बमोजिम त्यस्ता विद्यालयहरु बन्द वा तोकिए बमोजिम सञ्चालन गर्न मन्त्रालयको आग्रह छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *