रसुवा- वसन्तऋतुको आगमनसँगै हिमाली प्राकृतिक छटाको अवलोकनका लागि यस क्षेत्रमा पर्यटक आउन थालेका छन्। लाङटाङ, गोसाइँकुण्ड एवं तामाङ सम्पदा मार्गबाट नजिकै देखिने हिमाल, प्राकृतिक छटा, लालिगुराँसका फूल, परम्परागत भेषभूषा तथा पदमार्गकै छेउमा पाइने चराचुरूङ्‍गी अवलोकनको उपयुक्त समय भएकाले पर्यटकको आगमन बढ्न थालेको हो।
पदयात्राका लागि दैनिकजसो सरदरमा २०/२५ जना आन्तरिक पर्यटकको आगमन भइरहेको र आगन्तुकमा प्रायजसो युवा देखिएको प्रहरीले जनाएको छ। चिसोले पुस तथा माघ महिनामा जमेको पवित्र तीर्थ गोसाइँकुण्ड दहको पानी यथास्थानमा परिणत भई स्‍नान गर्न सहज वातावरण भइसकेकाले गोसाइँकुण्डतर्फ बढी मात्रामा पर्यटक केन्द्रित हुन थालेका छन्।

भगवान शङ्‍कर विराजमान रहेको र कुण्डमाथिका अल्का हिमालले थप मनमोहक बनाउने भएका कारण नेपाली मात्र होइन विदेशी पर्यटकको भ्रमण गोसाइँकुण्डतर्फ हुन थालेको छ। विदेशी पर्यटकको हिमाली पदयात्राको पहिलो रोजाइँ गोसाइँकुण्ड रहेको पथप्रर्दशक राजु गुरूङले जानकारी दिए। एक वर्षपछि पहिलोपटक गोसाइँकुण्ड आएका रसियाली पर्यटकको समूह धुञ्‍चेमा भेटेपछि फोटो खिच्‍नेको लर्को लागेको थियो। गत हप्ता ती पर्यटक गोसाइँकुण्ड गएका थिए। उनीहरूलाई पीसीआर परीक्षण गराइ भ्रमणमा ल्याएको बताउँदै नेपाल कैलाश ट्रेकका प्रबन्धक मैपी गुरूङले आगामी दिनमा पनि भ्रमणका लागि विदेशी पर्यटकले बुकिङ गर्न थालिसकेको जानकारी दिए।

धार्मिक यात्रु एवं पर्यटकलाई सर्वसुलभ तवरले खान/बस्‍ने व्यवस्था मिलाउन लाङटाङ राष्ट्रिय निकुञ्‍जले होटल तथा लजमा खाना बस्‍नका लागि शुल्क निर्धारण गरिसकेको, सुरक्षाका लागि आवश्यक स्थानमा पर्यटक प्रहरी र नेपाल प्रहरी परिचालन भइरहेको र रसुवाको भ्रमणमा खान बस्‍न कुनै समस्या नपर्ने होटल व्यवसायी सङ्‍घ रसुवाका अध्यक्ष रामशरण गजुरेलले जानकारी दिए।

नेपालको तेस्रो गन्तव्य मानिएको लाङटाङ पदमार्गमा पनि पर्यटक ओहरदोहर भइरहेको र पर्यटकको आगमन सङ्ख्या बढ्ने अपेक्षाका साथ पदमार्गका सबै होटल सञ्‍चालनमा आइसकेको होटल व्यवसायी सङ्‍घले जनाएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *