काठमाडौं । अब राइड शेयरिङ प्लेटफर्म पठाओको ज्याकेट लगाएर बाइक तथा ट्याक्सीमा सेवा दिन नपाइने भएको छ । हिजो सोमाबार गाेङ्गबुको नयाँ बसपार्कमा अन्य ट्याक्सी ड्राइभरले पठाओसँग आवद्ध ट्याक्सी ड्राइभरमाथि हातपात गरेको घटनालाई लिएर महानगरीय ट्राफिक महाशाले पठाओको नाम लेखिएको कपडा लगाउन प्रतिबन्ध लगाएको हो ।

सोमबार पठाओसँग आवद्ध ट्याक्सी ड्राइभरले आफ्नो ग्राहक खोसेको भन्दै गोङ्गबुमा पठाओका राइडरलाई कुटपिट गरेका थिए । ग्राहकले ट्याक्सीको भाडामा कुरा नमिलेर पठाओमा जान लाग्दा ट्याक्सी चालकले ग्राहक खोसेको भन्दै कुटपिट भएको थियो ।

यो विषय ट्राफिक प्रहरीमा पुगेर समाधान भएको थियो । यसै विषयलाई लिएर ट्राफिक र पठाओबीच छलफल भएको थियो । उक्त छलफलसँगै चालकको सुरक्षाको लागि भन्दै महानगरिय ट्राफिकले पठाओ लेखेको ज्याकेट तथा ट्राउजर नलगाउन निर्देशन दिएको कम्पनीकी मार्केटिङ म्यानेजर सुरक्षा हमालले जानकारी दिएकी छन् ।

उनका अनुसार कोभिड–१९ का कारण सुरक्षाको विषयलाई लिएर राइडरलाई ज्याकेट तथा टाउजरलाई अनिवार्य गरिएको थियो । तर, अब भने अर्को सुचना जारी नभएसम्मका लागि पठाओको प्रोडक्ट झल्काउने खालको कुनै पनि प्रोटेक्टिभ गेयर प्रयोग नगर्न सबै राइडरलाई जानकारी गराइएको छ ।

यदी सूचनाको व्यवास्था गर्दै ज्याकेट लगाएर हिडेको खण्डमा प्रशासनबाट कारबाही समेत हुन सक्ने कम्पनीले जनाएको छ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *